Ay Hukuk Bürosu

HAKKIMIZDA

  • HAKKIMIZDA
  • PRENSİPLERİMİZ
  • GAYEMİZ

Fethiye'de bulunan Ay Hukuk Bürosu, müvekkillerine ulusal ve uluslararası alanda hukuki danışmanlık ve avukatlık hizmeti vermektedir. Büromuz sadece dava açma yoluyla değil, dava öncesinde de uyuşmazlıkları sulh veya uzlaşma gibi alternatif hukuk yöntemleri ile çözüme kavuşturmaya çalışmaktadır. Önleyici ve koruyucu avukatlık tavsiyeleriyle müvekkillerimize en üst düzeyde hukuki destek vermekteyiz.

MİSYONUMUZ:

Ay Hukuk Bürosu olarak; hukuk düzeni içinde yargılamaların adil, süratli ve tüm ilgilileri tarafından tatmin edici olmasının; kanun koyucunun iradesi sonucu ortaya çıkacak kaliteli yasal düzenlemeler ile olacağına inanıyoruz. Kaliteli yasal düzenlemeler yanında, uygulayıcıların da kalitesinin artırılması gerekmektedir. Bu itibarla  tüm hukuk ailesi ve bize düşen görev, çağın gereklerine uygun olarak her gün bilgilerimizin güncellenmesi çabasında olmaktır. Zira kanunlar ne kadar kaliteli olursa olsun, uygulayıcıların kalitesini artırmadığımız müddetçe; hukuk ve tatbikatı olan yargılama, asla kendinden beklenen sonuçları doğurmayacaktır. 

VİZYONUMUZ: 

Etik kurallara ve uluslararası standartlara uygun, kaliteli, güvenilir, kısa vadede çözüm stratejileri üreten, sonuç odaklı hizmet sunan ve müvekkilleri açısından katma değerler yaratan bir  Avukatlık Bürosu olmak için çalışıyoruz.

Ay Hukuk Bürosu Avukatlık Mesleki Sorumluluk Sigortasına Sahiptir. Poliçe Limitleri Kapsamında Müvekkillerimizin Hasar ve Zararları Teminat Altındadır.
(Not: Kuruluşumuzdan Bu Yana Müvekkillerimiz Aleyhine Herhangi Bir Hasar ve Zarar Meydana Gelmemiştir.)

Müvekkillerimizin ticari ve kişisel sırları bizim için en üst düzey de önem taşımaktadır. Bu paralelde, herhangi bir menfaat çatışmasından menfaat çıkarmaktan uzak ahlaki ve mesleki olarak sorumluluklarımızın farkındayız. Şeffat ve bilgilendirmeye dayalı çalışma prensibimizle; hem mevcut hem de potansiyel müvekkillerimize güncel yasal düzenlemeler ışığında en etkin ve sonuç odaklı hizmeti sunma çabasındayız.Temel görevimiz adaletin gerçekleşmesinde hukuku yasal çerçevede uygulamaktır.Mesleğimizin icrasında ve müvekkillerimizle iş ilişkileri kurarken başta Anayasamıza, Meslek Kanunumuza, Avukatlık Meslek İlkeleri’ne, Türkiye Barolar Birliği’nce hazırlanan Yönetmeliklere, Dünya ve Avrupa Birliği Avukatlık Meslek Kuralları’na uygun olarak hareket etmek ana gayemizdir.

Müvekkillerimizin  Ay Hukuk Bürosu ile paylaştığı ve kamuya açık olmayan her türlü bilgi; sorumluluk esaslarına uygun olarak gizli tutulmaktadır. 

Hukuk kuralları ve Kanunlar ile zorunlu kılınmadıkça veya müvekkillerimiz tarafından açıkça yetkilendirilmedikçe edinilen bu bilgiler asla ifşa edilmeyecektir.

* MESLEĞİN ONURUNA YAKIŞIR HUKUKİ DURUŞUMUZU HER DAİM HEM HAK, HEM DE HALK ÖNÜNDE SERGİLEME GAYRETİNDEYİZ.

* HİÇ BİR MAKAM YA DA OTORİTE BAĞIMSIZLIĞIMIZ VE TARAFSIZLIĞIMIZ ÜZERİNDE SÖZ SAHİBİ DEĞİLDİR.

* HAKSIZLIK KARŞISINDA SUSANIN DİLSİZ İBLİS OLDUĞU DESTURUYLA  SESİMİZİ HEP ADALET İÇİN YÜKSELTİYORUZ.
 
 VE SON OLARAK;

 SEVGİMİZİN ADALETİMİZE, NEFRETİMİZİN DE SAYGIMIZA HİÇBİR ZAMAN ENGEL OLMAYACAĞINI İLAN EDİYORUZ...

KAPAT